Lauko diena "Grūdo kelias 2015"


Birželio 17-18 dienomis įvyko "Grūdo kelias 2015", kurį jau trečius metus iš eilės organizuoja AB Kauno Grūdai. Šiais metais lauko diena vyko Šakių rajone, Antano Blockio ūkyje. Ūkininkas šiuo metu dirba 1500 ha. žemės. Išpuoselėtų ir prižiūrėtų pasėlių  apžiūrėti atvyko beveik 1000 pažangiausių Lietuvos ūkininkų, taip pat ūkininkai turėjo progą stebėti demonstracijas, bei buvo nustebinti vakarine programa.

Dienos metu lankant pasėlius, buvo nagrinėta aplinkosaugos problema. Augalų purškimui naudojamos cheminių medžiagų normos griežtinamos, todėl vis aktualesniu klausimu tampa, kaip mažinant išlaidas, efektyviau panaudojant chemines medžiagas, gauti maksimalią naudą. Taigi vienas iš sprendimų efektyviau atlikti ūkio darbus – naudoti geriausių gamintojų, aukščiausios kokybės techniką šiuo atveju - augalų apsaugos mašinas. Šiomis dienomis technologijoms sparčiai žengiant į priekį, purkštuvų techniniai konstrukcijos elementai, bei duomenys yra ištobulinti todėl ūkininkai gali saugiai ir kokybiškai dirbti esant nepalankioms oro sąlygoms, bei įvairaus reljefo vietovėse.

UAB „Ivabaltė“ renginio metu pristatė ir pademonstravo dviejų prekinių ženklų savaeigius purkštuvus  Dammann-trac 2000 H S4 Highlander ir Challenger Rogator RG 635C. Purkštuvai buvo demonstruojami žieminių rapsų pasėliuose, kurių aukštis siekė iki 1,80 metro. Demonstracija buvo įspūdinga, jos metu buvo galima pamatyti purkštuvų privalumus bei palyginti skirtingų prošvaisų mašinų galimybes.

Be naujausių technologijų - gero derliaus nebus

Vokiečių gamybos Dammann purkštuvas laukuose atrodė įspūdingai dėl ypatingai aukštos prošvaisos nuo (1,1 iki 1,8 m). Ant sijų sumontuota konstrukcija – uždara kamera, kuri sudaro galimybes dirbti ir vėjuotomis sąlygomis: srautas neišsklaidomas. Toks purkštuvas tinka tiek įprastam purškimui, taip pat efektyviai pritaikomas dirbti kukurūzų ir rapsų pasėliuose. Dammann kompanija buvo pirmoji Vokietijoje pagaminusi savaeigį purkštuvą. Šiandien šis gamintojas jau daugiau nei 45 metus specializuojasi būtent augalų apsaugos mašinų serijinėje gamyboje. Dammann yra vienintelis gamintojas pasaulyje serijiniu būdu tiekiantis triašius savaeigius purkštuvus , kurie sėkmingai dirba ir Lietuvos ūkiuose. 2009 metais tarptautinėje žemės ūkio technikos parodoje, Agritechnika Highlander purkštuvas pelnė metų mašinos apdovanojimą. Dar vienas gamintojo Dammann išskirtinumas jog gamintojas pateikia rinkai purkštuvus, kurie gali dirbti su kelių rūšių cheminiais preparatais (per visą darbinį plotą preparatą galima paskleisti net 6 skirtingais kiekiais). Taip pat tobulinant technologijas buvo sukurtas algoritmas, kurio dėka purkštuvui atliekant posūkį išpurškiamas vienodas preparato kiekis ant pasėlių. Už šį inovatyvų techninį sprendimą tarptautinėje parodoje "Agritechnika 2013" Dammann gamintojas buvo apdovanotas sidabro medaliu. Nuo 2014 metų Dammann pristatė rotacinę rezervuaro plovimo-maišymo sistemą, kurios dėka pagal JKI (Julius Kühn-Institut) institute atliktus tyrimus, purkštuvas išplaunamas 97,7 % švarumu. 

Taip pat „Grūdo kelias 2015“ metu ūkininko Antano Blockio laukuose savo privalumus pademonstravo ir AGCO grupei priklausantis Challenger prekės ženklo purkštuvas Rogator RG 635C. Challenger prekinio ženklo purkštuvai yra nuolatos tobulinami ir kiekvieno sezono metu pateikiami inovatyvūs techniniai sprendimai. Purkštuvų galimybės labai plačios ir tinkamos įvairių kultūrų bei dydžio ūkiams. 2014 metais pagal pateiktą oficialų gamintojo pranešimą ir atliktus testavimus Prancūzijoje, šis purkštuvas gali dirbti iki 30 km./val. greičiu (esant tinkamam reljefui ir tinkamai paruoštoje žemėje). Rogator -vienas iš purkštuvų, kuris buvo sukurtas ir pritaikytas specialiai Europos rinkai. Šie purkštuvai pasižymi dideliu manevringumu, nes vidinis apsisukimo spindulys sudaro tik 3,14 m. Challenger purkštuvai yra su hidrostatiniu, 4 WD bepakopiu greičio reguliavimu. Standartinėje komplektacijoje šis purkštuvas yra gaminamas su keičiama prošvaisa ribose nuo 0,75 m. iki 1,20 m. (su standartinėmis padangomis). Tarpvėžės keitimą galima pasirinkti fiksuotą arba hidrauliškai bepakopiu būdu perstatomą ribose nuo 1,80 m. iki 2,25 m. (su standartinėmis padangomis). Variklių pajėgumo intervalas nuo 129 kW/175 AG - 178 kW/242 AG. Rezervuaro purškimo skysčio talpos galimybės nuo 3800 - 6 000 l. Siekiant gero derliaus labai svarbu augalų priežiūros darbus atlikti jau ankstyvą pavasarį, tuo metu laukuose būna dar drėgna. Tokioms sąlygoms yra galimybė rinkti Challenger purkštuvą net su iki 710 mm pločio ratais.

Labai svarbu paminėti, kad Dammann ir Challenger augalų apsaugos mašinos yra gaminamos su sertifikuota rinkoje saugiausia operatoriaus kabina, kuri atitinka 4 kategorijos saugumo reikalavimus.

Taip pat be purkštuvų UAB „Ivabaltė“ ekspozicijoje ūkininkai galėjo apžiūrėti ir patys išbandyti daug kitų technikos naujovių. Šalia technikos ekspozicijos buvo demonstruojamas išskirtinio dizaino juodasis Challenger MT775E STEALTH, kurių pasaulyje buvo pagaminta tik 28 vienetai. Vikšrinis traktorius patraukė daugelio ūkinkų akį, bei buvo populiariausias vakaro akcentas. Prie vikšrinio traktoriaus išbandyti buvo prikabintas vokiečių kompanijos KERNER noraginis skutiklis - Kerner Comet KA, kurio darbinis plotis siekia 4,8 m. gamintojas „Kerner“ pasižymi itin patvariomis, bei ištobulintomis padargų konstrukcijomis, kurios yra pritaikytos dirbti sunkiose molingose žemėse. Demonstraciją pratesė „Fendt 396 Vario“ traktorius su 6 m. sėjamąja „Kerner Eros EA 600“. Be šių mašinų ekspozicijoje puikavosi visa eilė FENDT traktorių (312, 516, 724, 828, 939), kuriais ūkininkai galėjo pavažiuoti patys. Taip pat buvo pristatomi šie produktai: JOSKIN produkcija - srutvežis, priekabos ir mėšlakratė. Vokiečių prekės ženklo RAUCH išmanioji barstyklė Axis-H 30.1 EMC+W, bei LELY šienavimo technika – žoliapjovės ir ritinių presas.

Vakaro eigoje apžiūrėję UAB „Ivabaltė“ ekspoziciją ūkininkai mėgavosi skania vakariene bei renginio programa, kurią vedė Violeta Mičiulienė. Taip pat vyko aukcionas, kurio metu paaukoti pinigai buvo įteikti Šakių vaikų globos namų vaikų svajonių įgyvendinimui.

Susisiekite su mumis

Stoties g. 23,
LT - 42164 Rokiškis

Tel. (8 - 458) 32676
Faks. (8 - 458) 71560
El. paštas: ivabalte@ivabalte.lt

Vandžiogalos g. 30,
Saviečių k., Pelėdnagių sen.,
LT - 58151 Kėdainių r. sav.

Tel. (8 - 347) 20000
Faks. 8 347 20002
El. paštas: kedainiai@ivabalte.lt

Finansiniai partneriai

Įgalioti atstovai