Trioliet Lietuvos rinkoje skaičiuoja jau 9 metus!

Praeitą savaitę UAB ,,Ivabaltė“ aplankė vieną iš didžiausių žemės ūkio bendrovių Lietuvoje – Papilės ŽŪB. Prieš 9 metus bendrovė įsigijo pirmą Lietuvoje prekės ženklo ,,Trioliet" produktą, pašarų maišytuvą-dalytuvą TRIOLIET SOLOMIX 2 1600 VLL-B, kuris ir šiandien puikiai atlieka kasdieninius darbus ūkyje. Su bendrovės pirmininku Algiu Revucku kalbėjomės ne tik apie pašarų dalytuvo privalumus bei naudą ūkiui, bet ir apie įprastus sezono darbus bei šių metų derlių.

Šiai dienai bendrovė deklaruoja 3397 ha. dirbamos žemės plotą. Šis solidus skaičius apibrėžia tiek augalininkystės plotus, tiek išlaikomų ganyklų plotą. Dirbamos žemės plotai šiai dienai yra ženkliai didesni ir užima didžiąją dalį ūkio, pievų deklaruojama – 396 ha. Bendrovė užsiima įvairiausių kultūrų auginimu, augina praktiškai viską išskyrus cukrinius runkelius, todėl sukaupta patirtis padeda priimti ūkyje geriausius sprendimus.

Gyvulininkystės neapleidžia

Nors šiandien pieno rinkos situacija ir kainos nedžiugina, bet bendrovė sėkmingai užsiima gyvulininkyste. Šiuo metu laiko 656 karvių iš kurių 571 yra melžiamos. Iš vienos karvės bendrovė šiai dienai primelžia 9 400 kg. pieno. 2014 metais bendrovė, pagal pieno primilžį Lietuvoje užėmė 7 vietą, iš vienos karvės jie primelžė 9 893 kg. pieno.
Anot Algio Revucko, kad primilžis tenkintų, be abejonės gyvulius turime atitinkamai prižiūrėti ir šerti. Viena iš sėkmingo ūkio priežasčių yra tinkamai pasirinkta technika. Šiuo atvejų Trioliet pašarų maišytuvas-dalytuvas ŽŪB PAPILĖS ūkyje puikiai atlieka savo darbą jau devintus metus. Ir šėrimo mąstai tikrai ne vaikiški, per mėnesį dalytuvas pašarų išdalina daugiau nei 865 karvėms, taigi agregatas iš viso išmaišo net 1 221 t. pašarų. Tame tarpe grūdiniai pašarai sudaro 82 t., kukurūzai – 426 t.,  silosas – 470 t., avižų silosas – 35 t., šiaudai – 27 t., kombikormas – 181 t.
Bendrovės vadovas teigia labai džiaugiasi šiuo pirkiniu ir tuo, kad pašarų dalytuvas puikiai tarnauja kiekvieną dieną ir dar nekėlė jokių rūpesčių, per 9 metus teko keisti tik einamąsias dylančias dalis.

Trioliet – Olandų kokybė

Didžiausi Olandijoje specializuoti pašarų ruošimo ir dalinimo įrangos gamintojai. Visi ,,Trioliet” maišytuvai – dalytuvai turi itin stabilią vertikaliojo sraigto ašies ir važiuoklės konstrukciją. Visos jėgos, veikiančios maišantįjį sraigtą, yra sugeriamos važiuoklės.

,,Trioliet” standartas - Twin Stream sraigtas. Šio sraigto dėka užtikrinamas greitas pašaro maišymas bei didesnis užpildymo lygis. Vertikaliai išdėstytų sraigtų sistema net tik leidžia efektyviau susmulkinti silosą, bet ir dėl greito  pašarų maišymo užtikrina tolygų masės cirkuliavimą rezervuare, todėl jis gaunamas vienodos kokybės. Sraigtai kartu su maišytuvo – dalytuvo sienelėmis suprojektuoti taip, kad apkrovos darbo metu būtų perduodamos ne mašinos rėmui, o sraigtų atramoms. Didesnis atstumas tarp sraigto vijų ir rezervuaro sienelių užtikrina laisvesnį ir greitesnį masės judėjimą. Optimali Twin Stream sraigto forma užtikrina greitą ir kokybišką maišymą bei nedideles galios. Dėl dviejų simetriškai sraigto apačioje išdėstytų mentelių yra užtikrinamas greitas ir tolygus pašaro iškrovimas.

Kaip gi dar geriau galima įvertinti technikos privalumus ir trūkumus jeigu ne ūkyje, kuriame technikos galimybės yra pilnai išbandomos ir darbai vyksta nenutrūkstant. Smalsu buvo sužinoti, o kaip gi ūkyje darbų krūvį atlaiko UAB Ivabaltės technika. 

Tokiam dideliam gyvuninkystės ūkiui neatsiejama dalis yra šienainio ruošimas, bendrovė turi įsigijusi du Lely prekės ženklo ritinių presus, kurie bendrovės pirmininko teigimu ,,presuoja kuo puikiausiai“ todėl jais labai džiaugiasi. Olandijos kompanija LELY rinkai siūlo profesionalias žaliojo pašaro ruošimo mašinas. Lely mašinos pasižymi ne tik išskirtiniu našumu, bet ir degalų ekonomija iki 1 l/ha.  
Anot bendrovės pirmininko dirbant laukus darbuotojai dirba pamainomis. Kadangi plotai dideli naudojama ir atitinkamai galinga technika. Bendrovė iš UAB Ivabaltė yra įsigijusi du Challenger vikšrinius traktorius, keturis Fendt traktorius. Apie Fendt traktorius atsiliepė ir ūkio mechanikas jis teigė, kad šis traktoriai lyginant su kitais turi ,,svorio“ nėra problemų dirbant laukuose, traktoriaus trauka atitinka jo galios galimybes, kaip teigė patys ūkio darbuotojai: ,,traukia kiek reikia“, pagal numatytus standartus. 
 
Taip pat laukus tręšia su naujomis Rauch išmaniosiomis trąšų barstyklėmis. Šiame ūkyje technika tikrai nestovi ir darbai visad vykta įtemptai ir tiksliai. Kokybiškam darbui svarbu, kad technika tarnautų ir būtų kuo mažiau gedimų. Bendrovė džiaugiasi UAB Ivabaltė serviso operatyvumu ir profesionalumu.

 

Susisiekite su mumis

Stoties g. 23,
LT - 42164 Rokiškis

Tel. (8 - 458) 32676
Faks. (8 - 458) 71560
El. paštas: ivabalte@ivabalte.lt

Vandžiogalos g. 30,
Saviečių k., Pelėdnagių sen.,
LT - 58151 Kėdainių r. sav.

Tel. (8 - 347) 20000
Faks. 8 347 20002
El. paštas: kedainiai@ivabalte.lt

Finansiniai partneriai

Įgalioti atstovai