FENDT 1000 Vario

Fendt - pripažintas aukščiausios klasės traktorių gamintojas. Premium kategorijai priskiriami „Fendt“ traktoriai pagal techninės pažangos lygį, komfortą, efektyviuosius parametrus daugelio ekspertų įvardijami kaip analogų neturinčios referencinės klasės mašinos. Praktinių naujovių gausa šie traktoriai yra neprilygstami. Visi traktoriai projektuojami ir gaminami išskirtinai Vokietijoje. Gamintojas pirmasis gamyboje įdiegė sklandų bepakopį greičio reguliavimą, praktiškai įgyvendino shift-by-wire mašinos valdymo koncepciją. Pramoninis mašinų dizainas yra kuriamas bendradarbiaujant su „Porsche Design Studio“.

           

Trys galingiausi „Fendt 1000 Vario“ serijos modeliai – ekonomiškumo rekordininkai pagal naujausią ir griežčiausią “DLG Powermix 2.0” metodiką, pradėtą taikyti praėjusių metų pabaigoje:

“Fendt 1050 Vario”: 233 g/kWh + 23,1 g/kWh “AdBlue”;

“Fendt 1046 Vario”: 234 g/kWh + 21,3 g/kWh “AdBlue”;

“Fendt 1042 Vario”: 236 g/kWh + 19,1 g/kWh “AdBlue”.

Šaltiniai: Profi Lietuva. 2018, 1: 22–25, Profi. 2018, 3: 12–20.

               

                                                                                            ***   ***

Fendt 1000 Vario – visiškai naujai sukonstruota didelės galios traktorių serija, apimanti galios diapazoną nuo 396 iki 517 AG (pagal standartą ECE R120). Tai pirmasis traktorius, apjungiantis geriausias ratinės ir vikšrinės traukos mašinos savybes: pravažumu ir traukos savybėmis Fendt 1000 Vario gali varžytis su analogiškos galios vikšrine mašina, ją lenkdamas universalumu.

Naujas traktorius sukurtas vadovaujantis “Fendt iD” – žemų variklio sūkių koncepcija,reiškiančia, kad pastovios, didžiausios galios diapazonas yra gerokai mažesnių sūkių diapazone, taigi ir degalų sąnaudos yra mažesnės. Variklio sūkiai priklausomai nuo apkrovos reguliuojami automatiškai.

Galimi 3 baziniai traktoriaus komplektiškumai: Power Plus, Profi ir Profi Plus. Automatinio vairavimo parengtis yra ne tik Profi Plus, bet ir pradinėje Power Plus komplektacijoje.

Variklis

● Traktoriuje sumontuotas MAN 6 cilindrų, 12,4 l darbo tūrio variklis, atitinkantis griežčiausius “Etapo IV/Tier 4f” taršos reikalavimus.

● Pirmasis pastovios galios variklis – pastovi didžiausia galia pasiekiama 1500–1700 min-1 sūkių diapazone. Didžiausią sukimo momentą variklis pasiekia jau prie 1100 min-1.

● Selektyvinio katalitinio redukavimo (SCR) technologija kartu su išorine išmetamųjų dujų recirkuliacija „AGRex“ ženkliai sumažina taršą azoto oksidais, todėl Fendt 1000 Vario atitinka griežčiausius “Etapo IV/Tier 4f” emisijų reikalavimus be oksidacinio katalizatoriaus (DOC) ir kietųjų dalelių filtro (DPF).

● Didelio, 1800 bar slėgio “common rail” deaglų įpurškimo sistema užtikrina itin mažas specifines degalų sąnaudas. Variklyje sumontuotas kintamos geometrijos turbokompresorius (VGT), leidžiantis pasiekti didelį sukimo momenta prie mažų variklio sūkių.

● Efektyvų variklio aušinimą užtikrina specialiai sukurtas ventiliatorius su koncentrine slegiamo oro sistema (CAS). Naujasis ventiliatorius, sumontuotas priešais aušintuvų bloką, traukia vėsų orą ir slegia jį per koncentrinės formos gaubtą tolyn per radiatorius. CAS sistema turi savo atskirą hidraulinę pavarą, todėl gali itin gerai aušinti kiekvieną komponentą, nepriklausomai nuo variklio sūkių. CAS sistemos dvikrypčio veikimo ventiliatorius, pro aušintuvo groteles gali išpūsti susikaupusius nešvarumus. Ventiliatorius yra pakreiptas į viršų, todėl neįtraukia dulkių ir augalinių liekanų. Dėl nedidelių ventiliatoriaus sūkių ir preciziško surinkimo, CAS sistema pasiekia didelį aušinimo efektyvumą bei užtikrina itin žemą triukšmo lygį.

● Variklio ir transmisijos valdymo sistema TMS: nustačius pastovų važiavimo greitį automatiškai, priklausomai nuo apkrovos parenka optimaliai mažiausius variklio sūkius, leidžiančius dirbti efektyviai ir ekonomiškai.

Transmisija, važiuoklė ir vairavimo sistema

● “Fendt VarioDrive”tai ne tik iš naujo sukonstruota bepakopė “Vario” transmisija – ji vienintelė, turinti permanentinę priekinių ratų pavarą. “VarioDrive” transmisijoje priekinio ir galinio tilto perdavos atskirtos, todėl labia tiksliai galima valdyti mašinos traukos charakteristikas.

● Naujas, didesnis ir itin galingas 370 cm3 tūrio siurblys užtikrina itin didelį transmisijos darbo efektyvumą.

● Naujo tipo transmisijos konstrukcija leidžia puikiai paskirstyti sukimo momenta priekiniams ir galiniams ratams, kad būtų užtikrinta optimali sukibimo ir traukos galia. Šios transmisijos pagrindą sudaro hidraulinis siurblys ir du hidrovarikliai. Pirmasis hidrovariklis kartu su mechaniniu kontūru nepertraukiamai perduoda sukimo momentą galiniam tiltui nuo 0 iki 60 km/val. Antrasis hidrovariklis skirtas priekiniam tiltui. Šis greitas ir galingas traktorius pasiekia maksimalų 60 km/val. greitį prie 1450 min-1, o 40 km/val. greitį prie itin ekonomiškų 950 min-1 sūkų. Permanentinė prikeinio tilto pavara eliminuoja parazitinių jėgų cirkuliaciją transmisijoje, o manevruojant padeda iki 10 proc. sumažinti apsisukimo spindulį.

● Hidraulinė ir trijų taškų pakabinimo sistema

● Uždaro centro apkrovai jautri hidraulinė sistema su 165 arba 220 l/min. našumo siurbliu. Fendt 1000 Vario hidraulinės sistemos našumas gali siekti 430 l/min., kai agregatuojamų padargų hidraulikai yra keliami ypač aukšti reikalavimai. Šiuo atveju įrengiami 2 alyvos siurbliai: pirmojo našumas 220 l/min., antrojo – 210 l/min. Tokiu būdu galima aptarnauti kelis imtuvus vienu metu ir valdyti iki 6 hidraulinių jungčių gale bei 1-os priekyje.

● Esant poreikiui, galima rinktis didesnio, net 170 l/min. laidumo hidraulines jungtis. Jos gali būti naudojamos padargams, kuriuos agregatuojant reikalingas ypatingai didelis hidraulinės alyvos srautas.

● Standartiškai Fendt 1000 Vario traktorius yra komplektuojamas be trijų taškų galinės pakabinimo sistemos ir be galios tiekimo veleno (GTV), kada jis naudojamas kaip traukos mašina. Dėl universalumo papildomai gali būti įrengta galinė trijų taškų pakabinimo sistema bei 1000/1000E/1300 min-1 galinis GTV.

● Galinis 13,2 t ir priekinis 5,7 t klasės elektrohidrauliniai keltuvai (priklausomai nuo modifikacijos ir komplektiškumo).

● Plačios traktoriaus balastavimo galimybės: priekiniai svoriai iki 3300 kg ir iki 2500 kg svoriai ant galinių ratų. Norint padėti traktoriaus operatoriui tinkamai pasirinkti balastinius svorius ir nustatyti teisingą oro slėgį padangose, “Fendt” sukūrė specialią pagalbinę „Grip Assistant” programą, kuri pateikia rekomenduojamą balastinių svorių dydį ir optimalų slėgį padangose. Įėjus į greičio pasirinkimo režimą, „Grip Assistant“ siūlo nustatyti tam tikram greičiui tinkamą slėgį padangose ir balastinių svorių dydį. Balastavimo pasirinkimo režime šis pagalbininkas rekomenduoja reikiamą darbinį greitį bei oro slėgį padangose tam tikram nustatytam balastiniam svoriui.

● Puiki integruota oro slėgio padangose reguliavimo sistema „VarioGrip“ per kelias minutes padidina oro slėgį padangose nuo 0,6 iki 2,5 bar. Optimalus oro slėgis padangose mažina degalų sąnaudas, saugo dirvą nuo suslėgimo ir didina sukibimą. Padangos pripučiamos arba oras iš jų išleidžiamas ir traktoriui važiuojant. Lyginant su darbu, kai oro slėgis padangose yra nereguliuojamas, galima iki 10 % padidinti traukos jėgą ir iki 8 % padidinti darbo našumą su iki 8 % mažesnėmis degalų sąnaudomis. Integruotą į traktoriaus konstrukciją dvilaidę oro slėgio padangose reguliavimo sistemą turi vieninteliai Fendt traktoriai (800/900/1000 Vario).

Rodyti daugiau informacijos +

Kabina ir valdymas

Fendt 1000 Vario traktoriaus kabina – puikus šiuolaikinio valdymo ir komforto derinys. Naujoji “x5 S”kabina maksimaliai sumažina triukšmo lygį, o ergonomiškai išdėstyti valdymo elementai operatoriui suteikia maksimalų komfortą ir mažina nuovargį. Pažangus kabinos dizainas užtikrina 10 procentų didesnį matymo lauką nei ankstesnės Fendt traktorių kabinos. Geras matomumas net tada, kai lyja, nes priekinio stiklo valytuvo eiga 300 laipsn., be to papildomai galima pasirinkti dešinės pusės šoninio stiklo valytuvą, kurio eiga – 220 laipsn.

● Vaizdo kamera, integruota į istorinę Dieselross emblemą, esančią ant variklio gaubto, pagerina matomumą priekinių ratų kryptimi ir perduoda tikslų priekyje agreguojamo padargo vaizdą.

● Galinga automatinė klimato kontrolės sistema su dviem ventiliatoriais ir didesniais ortakiais palaiko kabinoje malonią vėsą, net kai aplinkos temperatūra siekia +45 °C.

● Galimi 2 kabinos amortizacijos tipai: mechaninis ir nepriklausomo tipo pneumatinis su automatiniu lygio reguliavimu.

● Nauja, specialiai dilimui atsparia oda traukta operatoriaus „Dualmotion“ sėdynė su aktyvia amortizacijos sistema yra ne tik stilinga, netepi, bet ir išskirtinai patogi. Ji visada komplektuojama kartu su patogia odine sėdyne instruktoriui.

Fendt 1000 Vario išsiskiria bendra 45860 liumenų šviesos diodų (LED) apšvietimo galia, užtikrinančia geriausią matomumą dirbant naktį. Su LED ar halogeninėmis lempomis visa darbo zona yra apšviečiama tolygiai. Kabinos viduje malonu dirbti ir naktį: visi valdymo elementai turi foninį apšvietimą, kurio ryškis sutemus automatiškai sumažėja.

● Visų funkcijų valdymas sutelktas vienoje valdymo konsolėje “Variocentre”. „Varioterminal 7-B“, 7 colių įstrižainės ekranas, atrodantis kaip išmanusis telefonas su abrazyviniam poveikiui atspariu paviršiumi leidžia puikiai matyti visas funkcijas, patogus meniu su aiškia hierarchija, liečiamas ir mygtukų pagalba atliekamas valdymas bei integruotas „ISO-Bus“ padargų valdymas.

● Nuo Profi komplektiškumo galima rinktis „Varioterminal 10.4-B“, 10,4 colių įstrižainės ekraną, atrodantį kaip išmanusis telefonas su abrazyviniam poveikiui atspariu paviršium, 800x600 pikselių ir 16 milijonų spalvų vaizdu. Jame galima valdyti visas traktoriaus ir padargų funkcijas, liečiant arba mygtukų pagalba. Be to prie jo numatytas iki 2 vaizdo kamerų prijungimas, taip pat galima pasirinkti ketvirčio ir viso ekrano vaizdą, LED foninį apšvietimą dienos ir nakties režimu.

● 2 tikslumo lygių (nuo +/- 20 iki +/- 2 cm) automatinė vairavimo sistema “VarioGuide”. Priklausomai nuo komplektacijos, šis traktorius gali būti tik gamykliškai paruoštas sumontuoti automatinio vairavimo sistemą arba iš karto jau su automatinio vairavimo sistema, pasirenkant „NovAtel“ arba „Trimble“ GPS imtuvą bei atitinkamą tikslumo lygį. Vaizdas yra atkuriamas ir visas valdymas atliekamas per traktoriaus terminalą „Varioterminal“. Patogu yra tai, kad nereikia atskiro ekrano naudojantis iš gamyklos pasirinkta automatinio vairavimo sistema.

● „Fendt VarioDoc Pro“ – jūsų biuras traktoriuje: visų atliktų darbų duomenys yra prieinami įrašų laukelyje realiuoju laiku.

● Galimas reversinis valdymas su atgal apsukamais visais traktoriaus valdymo prietaisais.

Nuotraukų galerija

Techniniai duomenys

Techniniai duomenys/Modeliai

1038 Vario

1042 Vario

1046 Vario

1050 Vario

 Variklis

6 cl., 12,4 l MAN

 Pastovi galia 1500–1700 min-1 sūkių diapazone (pagal standartą ECE R120), kW/AG

291/396

320/435

350/476

380/517

 Vardiniai sūkiai, min-1

1700

1700

1700

1700

 Didžiausias sukimo momentas 1000–1500 min-1 sūkių diapazone, Nm

1910

2108

2305

2420

 Sukimo momento atsarga prie 1700 min-1 sūkių, proc.

17

17

17

17

 Degalų bako talpa, l

800

800

800

800

 AdBlue bako talpa, l

85

85

85

85

 Transmisija

Bepakopė pavarų dėžė VarioDrive TA400

 Greičių diapazonas pirmyn/atgal, km/val.

     0,02–50,0/0,02–33,0 (Power Plus); 0,02–60,0/0,02–33,0 (Profi/Profi Plus)

Hidraulinė sistema

    Uždaro centro, jautri apkrovai

Hidraulinių jungčių skaičius gale

3 (4–6*)

3 (4–6*)

3 (4–6*)

3 (4–6*)

 Hidraulinių jungčių skaičius priekyje

0–1*

0–1*

0–1*

0–1*

Siurblio našumas, l/min.

165/220*/430*

165/220*/430*

165/220*/430*

165/220*/430*

Slėgis hidraulinėje sistemoje, bar

200

200

200

200

GTV sūkių dažnis, min-1

1000/1000E/1300

Galinio keltuvo keliamoji galia, t

13,2

13,2

13,2

13,2

Priekinio keltuvo keliamoji galia, t

5,7

5,7

5,7

5,7

Konstrukcinė/Didžiausia leistina traktoriaus masė, kg

14000/23000

14000/23000

14000/23000

14000/23000

* Papildoma įranga

Bukletai

Norite paklausti? Susisiekite!

Susisiekite su mumis

Stoties g. 23,
LT - 42164 Rokiškis

Tel. (8 - 458) 32676
Faks. (8 - 458) 71560
El. paštas: ivabalte@ivabalte.lt

Vandžiogalos g. 30,
Saviečių k., Pelėdnagių sen.,
LT - 58151 Kėdainių r. sav.

Tel. (8 - 347) 20000
Faks. 8 347 20002
El. paštas: kedainiai@ivabalte.lt

Finansiniai partneriai

Įgalioti atstovai