LELY LOTUS vartytuvai

Lely - Olandijos kompanija rinkai siūlanti profesionalias žaliojo pašaro ruošimo mašinas. Lely mašinos pasižymi ne tik išskirtiniu našumu, bet ir degalų ekonomija iki 1 l/ha. Splendimo žoliapjovės konstrukcija užtikrina puikų dirvos paviršiaus kopijavimą, o dėl patentuotų vartytuvų pirštų formos, pakabinamų ir prikabinamų 4-12 rotorių Lotus vartytuvų efektyvumas itin didelis. Našūs bei patikimi Hibiscus rotaciniai grėbliai taip pat atitiks bet kokio ūkio poreikius. Dėl didelės patirties žaliosios masės ir šiaudų presavimo srityje ,,Lely Welger“ leidžia pasiūlyti geriausius  sprendimus.

Bet kokios rūšies pašarams vartyti tinkantys rotoriniai Lotus vartytuvai su dvigubais kablio formos pirštais ir tvirta konstrukcija užtikrina kokybiškiausią ir našiausią vartymą.

Trumpas džiūvimo laikotarpis yra esminis faktorius kokybiškų pašarų gamyboje. Šis laikotarpis taip pat labai svarbus žolės ataugimui. Kaip visada dar išlieka ir ,,blogo" oro rizika. Todėl greitas ir efektyvus vartymas tampa dar svarbesniu. Kokybiškas vartymas - tai visų pirma efektyvus pašaro apvertimas, antra - tolygaus, puraus ir orui pralaidaus sluoksnio darymas. Džiūvimo procesui didesnę įtaką turi vėjas, o ne saulės spinduliai. Kitaip tariant, purus ir "pašiauštas" vartymas paliekant daug vietos orui praeiti duos žymiai didesnį džiūvimo efektą nei lygus, neagresyvus vartymas.

Vartant galimos dvi pagrindinės pašaro maistinės vertės praradimo priežastys: itin didelis pašaro sužalojimas ir užteršimas. Pašaro sužalojimas atsiranda dėl per greitai besisukančių vartytuvo pirštų. Siekiant išvengti pašaro sužalojimo, svarbu, kad vartytuvas dirbtų esant mažiausiems įmanomiems rotoriaus apsisukimams. Užteršimo (žemėmis) yra išvengiama, kai dirbama tinkamai sureguliuotame aukštyje. Tačiau dar svarbiau, kad lankstūs vartytuvo pirštai būtų kombinuojami kartu su geru paviršiaus kopijavimu.

,,Lely" įdiegė dvigubus kablio formos vartymo pirštus prieš kelis dešimtmečius. Šio ,,Lely" išradimo pasekoje kokybiškas vartymas su Lotus tapo kasdienybe. Kiekvieno apsisukimo metu dvigubi kablio formos pirštai gali pagriebti daugiau žolės, todėl rotoriaus sukimosi greitį galima žymiai sumažinti, o važiavimo į priekį greitį padidinti. Dėl dvigubo kablio formos pirštų padėties ir ypatingo kampo pašaras turi didelį kampinį greitį. Tai kartu su stačiu rotorių kampu leidžia išmesti žolę aukščiau į orą ir leidžia pačiam vartytuvui judėti žymiai greičiau. Kuo aukščiau žolė yra išmetama į orą, tuo daugiau naudos atneša apvertimo efektas. Drėgnoji žolės dalis sveria sunkiau negu sausoji dalis, todėl ji yra išmetama aukščiau ir nukrenta ant sausesnės žolės. Siekiant sustiprinti šį efektą, viršutiniai vartytuvo pirštai yra trumpesni. Tai sumažina ant viršaus gulinčios žolės išmetimo greitį.

Lotus vartytuvo pirštai yra labai lankstūs dėka pritvirtinimo kampo, ypatingų medžiagų naudojimo ir dėl penkių apsauginių vijų. Lyginant su tiesiais vartytuvo pirštais jų sulenkimui reikia nedidelės jėgos. Tačiau mažesnė prispaudimo jėga reiškia efektyvesnį žolės sugriebimą bei minimalų užteršimą žemėmis. Vartytuvo pirštai yra pritvirtinti prie stipinų spyruoklinėmis jungtimis, kad nebūtų standžiai spaudžiami žemyn. Tai žymiai prailgina pirštų eksploatavimo laiką ir apsaugo juos nuo sulūžimo.

Stabilumas yra svarbus faktorius dirbant dideliu greičiu arba nelygiuose laukuose. Stabilo vairavimo sistema yra sumontuota visuose vartytuvuose naudojant tritaškę šarnyrinę jungtį. Ši sistema tvirtai valdo mašiną keturiomis ašinėmis jungtimis, o ne viena. Todėl vartytuvas nenukrypsta ir nešokinėja. Stabilo vairavimo įtaisas dirba tobulai ir kėlimo metu nedelsiant išsijungia, taip prailgindamas mašinos eksploatavimo laiką. Nuleidus vartytuvą ant žemės, vairavimo sistema įsijungia automatiškai.

Rodyti daugiau informacijos +

Lotus prikabinami vartytuvai yra unikalūs dėl savo važiuoklės, kuri palaiko mašiną transportavimo metu ir juda priešais vartytuvą darbo metu. Platūs transportavimo ratai laiko važiuoklės svorį ir tuo pačiu metu jie yra naudojami kaip „priekiniai ratai“. Vartytuvo rotoriai seka žemės paviršiaus kontūru netrukdant pernelyg dideliam svoriui, kėlimo ratų mechanizmams arba kitiems transportavimo mechanizmams. Tiek vartymo kampas, tiek darbinis aukštis lieka pastovūs dėl tiesioginės vartytuvo jungties prie transportavimo karkaso. Sąlyginai ilga trauklė užtikrina puikų operatoriaus apžvalgos lauką ir stabilų mašinos darbą. Dėl važiuoklės karkaso, vartymo rotoriai gali būti labai lengvai pakelti lauko pakraščiuose arba apsukant. Be to, lauko pakraščiuose užtikrinamas tinkamas aukštis nuo žemės ir nesiekiamas ten esantis ir jau apverstas šienas.

Tinkamas vartymo kampo sureguliavimas yra esminis siekiant puikių vartymo rezultatų esant bet kokioms darbo sąlygoms. Atlikus pradinius sistemos nustatymus atliekamas tik kelių parametrų reguliavimas. Esant kintamoms sąlygoms, svarbu greitai sureguliuoti vartymo kampą ir darbinį aukštį. Tiek prikabinami, tiek pakabinami Lotus vartytuvai yra reguliuojami naudojant ratų ašis. Kaištis užtikrina ratų ašių aukščio sureguliavimą penkiose padėtyse. Darbinis aukštis yra užtikrinamas naudojant viršutinę trauklę pakabinamuose šieno vartytuvuose ir besisukančią rankeną arba varžtų sistemą prikabinamo tipo Lotus vartytuvuose.

Žolės apsivyniojimas aplink vartytuvo ratų ašis yra praeities problema. AWS apsaugos nuo žolės apsisukimo sistema yra sumontuota visuose Lotus modeliuose ir užtikrina labai efektyvų šios problemos sprendimą. Žolė daugiau negali apsivynioti apie ratų ašis. Nuo ratų krentanti žolė patenka ant specialiai suformuoto ratų ašies paviršiaus ir nuo jo krenta ant žemės.

Įrodytas Lotus šieno vartytuvų patvarumas išlieka labai svarbiu Lely argumentu. Nuolatinis gaminio tobulinimas užtikrina naujas žinias ir įrangos tobulinimą. Kai kurių patobulinimų per praėjusius metus suvestinė pateikiama žemiau:

  • pastaruoju metu sukurta itin patvari pavara Lotus 600, 900 ir 1020 modeliams;
  • tvirtesnė ir aukštesnė tritaškė prikabinimo galvutė Stabilo vartytuvams;
  • papildoma apvija apatiniams vartymo pirštams;
  • atraminis karkasas prikabinamiems vartytuvams;
  • tiesioginis dvigubų universalių jungčių tarp rotorių tepimas.

Nuotraukų galerija

Techniniai duomenys

Techniniai duomenys/Modeliai

900

S/Profi

1020

S/Profi

770

Stabilo

900

Stabilo

600

Combi Stabilo

1500

Profi

Darbinis plotis, m 9,00 10,20 7,70 9,00 6,00 15,00
Rotorių/Laikiklių vienam rotoriui skaičius, vnt. 8/6 8/7 6/6  8/5 4/8 12/7
 GTV sūkiai, min-1 400-450 (iki 540)     
 Mažiausia reikalinga galia, kW/AG  40/55 44/60 55/75 73/100 44/60 73/100
 Konstrukcinė masė, kg

 2 000-

2110

2 160-

2 240

1 000 1 300 930 4 070

Bukletai

Norite paklausti? Susisiekite!

Susisiekite su mumis

Stoties g. 23,
LT - 42164 Rokiškis

Tel. (8 - 458) 32676
Faks. (8 - 458) 71560
El. paštas: ivabalte@ivabalte.lt

Vandžiogalos g. 30,
Saviečių k., Pelėdnagių sen.,
LT - 58151 Kėdainių r. sav.

Tel. (8 - 347) 20000
Faks. 8 347 20002
El. paštas: kedainiai@ivabalte.lt

Finansiniai partneriai

Įgalioti atstovai